Zmiana imienia nazwiska (błąd) na bilecie lotniczym

Ryanair B737 - Pafos International Airport
Problem tak typowy, że aż dziwi tak mała ilość informacji w sieci na ten temat.
Podzielę się z Wami doświadczeniami w tym temacie…

Linie Ryanair
Nawet drobny błąd w imieniu, czy nazwisku może skutkować nie wpuszczeniem na pokład. Bardzo restrykcyjne są w tej kwestii tanie linie lotnicze.
Byłem świadkiem takiej sytuacji na lotnisku Paryż Beauvais, gdzie nie wpuszczono kobiety na lot do Krakowa. Miała dwie litery w imieniu przestawione…

Przewoźnik ma też horrendalnie wysokie ceny za poprawienie błędu.On line to koszt £110/€110,
a na lotnisku £160/€160! Często taniej jest kupić nowy bilet.

Czy wszystkie linie traktują klientów tak restrykcyjnie?

 

Ukraine International Airlines

Linie Ukraine International Airlines
Nie do końca, rezerwując bilety do Bangkoku popełniłem błąd w nazwisku kolegi. Brakowało jednej litery na końcu nazwiska.
Skontaktowałem się z linią za pośrednictwem aplikacji na stronie do darmowych rozmów. Tam zostałem poinformowany, że zmianę mogę dokonać wysyłając e-mail na bookinghelp@flyuia.com, do wiadomości mam dodać skan paszportu. Taka operacja miała kosztować 50 USD. Miłym zaskoczeniem była informacja o poprawieniu błędu, bez pobierania opłaty. Na zmianę czekałem dość długo, ok 14 dni.

Linie Cebu Pacific Air
Promocja, bilety od 68 zł z bagażem rejestrowanym! Kto by się nie pomylił w podnieceniu rezerwując bilety :) Tym razem dwie litery w imieniu podróżnika postawiłem odwrotnie. Pomyślałem, że podobnie jak w Ryanair słono zapłacę za poprawienie błędu. Znalazłem informację, że w takim przypadku należy pisać na adres cebnamechange@cebupacificair.com
Tak też zrobiłem, po 20 minutach otrzymałem taki e-mail :)

„Dear Sir/Ma’am, Good day!
This is to inform you that name correction has been approved. The updated itinerary has been sent to the email indicated in the booking.”
Da się? da :) Oczywiście poprawiono błąd bezpłatnie.Polub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!