Zaginiony samolot Malaysia Airlines leciał na Andamany?

Zaginie samolotu w Malezji
W nocy z piątku na sobotę, niczego nieświadomi siedzieliśmy sobie na plaży przy ognisku. Być może w naszych okolicach wydarzyła się tragedia. W ostatni dzień naszego przebywania na Andamanach, nad wyspą Havelock krążył helikopter wojskowy Indyjskich sił powietrznych. Domyślamy się jedynie, że własnie tam szukano zaginionego samolotu Boeing 777  Malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines…

Katastrofa Malaysia Airlines
Jak się okazało w tym czasie nasilono poszukiwania w rejonie Morza Andamańskiego i Oceanu Indyjskiego. Malezja zwróciła się o nieprzetworzone dane z radarów do sąsiednich krajów: Tajlandii, Indonezji i Indii, które mają bazę lotniczą na Andamanach.
Aktualizacja:
Trwają poszukiwania samolotu na kilkuset bezludnych wyspach w Archipelagu Andamany bo tylko 37 z 572 wsyp archipelagu zamieszkują ludzie. Resztę z nich pokrywa dżungla. Siły powietrzne zaangażowane w poszukiwania samolotu używają do tego detektorów ciepła – powiedział porucznik Harmit Singh, rzecznik indyjskich wojsk.Polub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!