Urlop nad jeziorem – odpoczywaj i nie przepłacaj

Chociaż sezon urlopowy ma się powoli ku końcowi, część z nas wciąż ma odpoczynek przed sobą. Jeżeli szukacie miejsca na spędzenie wolnego czasu, to warto zastanowić się nad wakacjami nad jeziorem. Zwłaszcza tak długo, jak będzie dopisywała pogoda.

 

Dlaczego jezioro?

Wybierając wakacyjny kurs, wiele osób decyduje się na morze lub góry. Tymczasem równie interesującą alternatywę stanowi wyjazd nad jezioro. Jest to wybór o tyle kuszący, że może zapewnić atrakcje zarówno tym, którzy uwielbiają leniuchować, jak i tym, którzy wolą spędzać czas aktywnie. Podczas wybierania odpowiedniego miejsca na nasz wypoczynek, warto zwrócić uwagę na to, by okolica była przyjemna dla oka, wtedy na pewno skłoni nas to do przebywania na zewnątrz, dzięki czemu odpoczniemy od pomieszczeń, w których zazwyczaj pracujemy. Zieleń dodaje energii i odstresowuje, co pozytywnie wpływa na system nerwowy.  Kontakt z naturą może nam pozwolić naładować baterie na długi czas. Jeśli cenimy sobie ciszę i spokój, zawsze możemy wybrać miejsca rzadziej uczęszczane.  Zwłaszcza jeśli nie lubimy tłoków.

Zobacz: kod rabatowy Groupon na kategorię Twoje Miasto i Travel – taniej o 15%

 

Na co należy zwrócić uwagę?

Miejsce, które wybierzemy uzależnione jest w sposób bezpośredni od tego, w jaki sposób zamierzamy spędzać czas. Jeśli marzy nam się wylegiwanie przy wodzie i chcemy się opalić, to jeszcze istotniejsza będzie pogoda. Choć na nią nie mamy wpływu. Jeśli jednak cenimy sobie spacery, to warto zadbać o obecność lasów, albo ciekawego otoczenia w postaci zabytków czy innych interesujących miejsc. Jeśli jesteśmy maniakami sportu to warto upewnić się, czy w naszej okolicy istnieje możliwość uprawiania sportów wodnych. Przyda się również na pewno wypożyczalnia sprzętów wodnych. Jeziora umożliwiają zazwyczaj wykonywanie takich aktywności jak żeglarstwo czy kajaki. Jeśli cenimy aktywności bardziej statyczne, to może warto pomyśleć o wędkarstwie, wtedy istotna będzie obecność akwenów, w których można łowić ryby. Jeśli lubimy zbierać grzyby, to również przyda nam się obecność lasu.

 

Jeśli na wakacje wybieramy się dużą grupą, to warto zaplanować urlop w taki sposób, by każdy miał możliwość uprawiania swoich ulubionych aktywności. Dzięki czemu wyjazd będzie udany. Odpowiednio dobrane miejsce, pozwoli się w pełni zregenerować.  Jeżeli jedziemy dziećmi, to należy z kolei sprawdzić, czy w okolicy znajdują się miejsca, które zapewnią im nieco rozrywki.

 

Zorganizowany czy spontaniczny?

Możemy sami w całości zaplanować nasz wyjazd łącznie z rozrywkami i sposobem spędzenia czasu, jak również powierzyć tę kwestię biurom podróży, które zapewnią nam za odpowiednią kwotę noclegi, wyżywienie czy rozrywki. Wakacje nad jeziorem, to świetna alternatywa dla tych, którzy nie chcą jechać nad morze, albo szukają tańszej opcji. W jeziorze w końcu też można popływać, a do tego czeka nas mnóstwo dodatkowych atrakcji. Wyjazd nad jezioro to dobry pomysł również na jesienne wypady. Główną atrakcję stanowić może wtedy ognisko z kiełbaskami czy grzybobranie w pobliskich lasach.

 

Podczas poszukiwania idealnego miejsca na nasz wyjazd, warto wziąć pod uwagę nie tylko Warmię i Mazury, ale również i Kaszuby czy okolice województwa lubelskiego. Pamiętając przy tym, by zawsze dopasować wybrane miejsce do naszych osobistych preferencji. Możemy wynająć zarówno domek letniskowy, pokój u osoby prywatnej, jak również spać pod namiotem.