Thailand Penang Curry Trip 2013

Air Berlin to Phuket
Od pewnego czasu dość często goszczą na naszej stronie Tajskie tematy. Nie bez powodu, bo jak to zwykle na GlobBlogu bywa pomysł wyprawy to splot wielu sprzyjających okoliczności i spontanicznych decyzji…

Zaczęło się od niemiłego poranka, kiedy  w samochodzie w miejscu radia zastałem czarną dziurę :) Wiecie ile to załatwiania, zabawy w serwisach, na policji, w ubezpieczalni, tony dokumentów.. ale tak się stało, że wycena bardzo była „miła” i w dużej części jak nie w całości pokryje koszty wyjazdu, a radio może poczekać :) W międzyczasie pojawiły się dość tanie bo za ok. 1800 zł (normalne ceny z Krakowa zaczynają się od 2500 zł ) i bardzo wygodne w połączeniu bilety lotnicze linią Air Berlin.

 

Wykonałem jeden telefon do dobrego kumpla Krzyśka, który zgodził się na wyjazd niemal natychmiast.  Wylatujemy z Krakowa, lecimy przez Berlin i Abu Dabi, lądujemy na Phuket. Wyprawa będzie miała charakter typowo rekreacyjny, odwiedzimy kilka  pięknych wysepek morza Adameńskiego jeśli pozwoli na to pogoda… lecimy w maju, który jest ostatnim miesiącem pory suchej i rozpoczyna porę deszczową. To podobno najgorętszy okres w Tajlandii, bardzo wilgotny. Jeśli będzie deszczowo to przejedziemy na wschodnią stronę półwyspu i wybierzemy Ko Phangan lub Ko Samui, a po drodze coś jeszcze.

Ko Phi Phi View Point Punkt widokowy na Ko Phi Phi

Oczywiście na każdej z nich obowiązkowo będziemy nurkować! Na ostatnie 2 dni wpadniemy do Bangkoku.  Krzysiek bardzo naciska żeby zobaczyć rajską plaże tą od Leonarda, więc na Phi Phi też spędzimy chwilę.

Panang Curry
Choć wyspa zaśmiecona i zawalona pijanymi europejkami to ma jedno miejsce, które z przyjemnością odwiedzę po 2 latach. Jest nim ukryty w gąszczu wąskich uliczek mały bar, w którym dwie Tajki, chyba matka i córka, serwują najlepszą potrawę na świecie. Nigdy, nigdzie nie jadłem nic lepszego i smaczniejszego! Stąd własnie nazwa naszej mini wyprawy „Penang Curry Trip”.  Czy bar nadal istnieje? Przekonamy się już w maju :)Polub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!