Tanie loty do Maroka – czyli jak kupić bilet Maroka

Wielu z naszych czytelników pamięta, że byliśmy już w Maroku. Kraj tak nas zafascynował, że postanowiliśmy wybrać się tam ponownie. W artykule znajdziecie informacje jak lecieliśmy na pierwszą wyprawę Morocco Road Trip i jak dostaniemy się teraz. 

Do Maroka można dostać się na wiele sposobów. Jedną z opcji jest lot tanimi liniami z dowolnego miasta w Polsce z przesiadką w Madrycie, Paryżu, Brukseli, Londynie, Pizie, itd. Sposób ten ma jednak pewną wadę. W przypadku opóźnienia pierwszego samolotu, nie zdążymy na kolejny. Bilet przepada a my sterczymy na lotnisku gdzieś w Europie.  Opóźnienia i odwołane loty w okresie jesienno-zimowym są częste. Krakowskie Balice posiadają obecnie (stan na 2016r.) system ILS najniższej, pierwszej kategorii. To jedno z najbardziej narażonych na zamglenia lotnisk w Polsce. Dlatego bardzo często przekierowuje loty np. do Katowic. Warto rozważyć wylot z innych lotnisk. Modlin, Rzeszów, Katowice itd.

[Najnowsze zestawienie promocji lotów do Maroka]
(aktualizacja 17.12.2017)

[ŚWIĘTA I SYLWESTER W MAROKU]
www.bit.ly/SwietaiSylwesterwMaroku

Najtańsze loty z:
Katowic
http://bit.ly/KtwAga1
http://bit.ly/KtwAga2

Wrocławia
http://bit.ly/WroAga001
http://bit.ly/WroAga002

Warszawy
http://bit.ly/WawAga001 – niestety niezbyt tanio

Krakowa
http://bit.ly/KrkRak001
http://bit.ly/KrkRak002

FERIE W MAROKU
Modlin – Bruksela – Fez
www.bit.ly/WmiBrus
www.bit.ly/BrusFez

Fez – Memmingen – Modlin
www.bit.ly/FezFmm
www.bit.ly/FmmWmi

Tanie i dobre ubezpieczenia podróżnicze!
www.odlotowi.pl/ubezpieczenia

Apartamenty w Maroku i 100 zł www.bit.ly/Apartamenty

500 zł łącznie na rezerwację i polecanie na Booking_com www.kupon.blogpodrozniczy.com
Wypożyczalnie samochodów na Sri Lance www.bit.ly/TanieAuta

(aktualizacja, luty 2017)
Hit! Dobre wiadomości dla Krakowa i Małopolski. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele linii lotniczej Ryanair i Kraków Airport ogłosili aż 14 nowych tras w sezonie Zima 2017/2018. Niewątpliwie największym hitem jest bezpośrednie połączenie Kraków – Marrakesz! Loty mają odbywać się dwa razy w tygodniu. Jesteśmy bardzo ciekawi jakie to dni, i jakie ceny zaproponuje irlandzki przewoźnik na ten bardzo długiej trasie. Lot prawdopodobnie będzie trwał ponad 4-5 godzin.

(aktualizacja, wrzesień 2017)

Sierpień przynosi kolejne bezpośrednie połączenia  z polski! Dochodzą loty z Katowic i Wrocławia.

(aktualizacja, wrzesień 2016)
Maroko nas urzekło. Lecimy ponownie!
W tym momencie nie ma już niestety połączenia z Berlina do Agadiru i Marrakeszu. Musimy szukać połączeń łączonych. Od niedawna testujemy doskonałe narzędzie AZair.cz do przeszukania tanich lotów w Europie i krajach sąsiednich od tanich linii lotniczych. Wyszukiwarka zestawia połączenia w wybrany przez nas sposób. Możemy określić minimalną i maksymalną długość przesiadki.

Wyszukiwarka AZair.cz

Z dodatkowych opcji bardzo przydatna może się okazać możliwość wyszukiwania lotów tak, aby były najtańsze i odbywały się z różnych lotnisk w kraju docelowym. Funkcja szczególnie przydatna, jeśli chcemy zrobić trip przez cały kraj. Np. przylot do Tangeru, a wylot z Agadiru. Możemy również określić czy mamy karty lojalnościowe takie jak WIZZ Discount Club itp. My wyłączamy tą opcję. Nie lubimy latać liną Wizz ze względu na nieprzychylny podróżnikom sposób naliczania opłat za duży bagaż podręczny. W Ryanair mamy w cenie biletu bagaż podręczny i mały dodatkowy bagaż. Np. aparat, laptop, śpiwór, torebka itp. Na zdjęciu, nasze połączenie do Maroka. Ostatecznie ceny za bilety przy grupie 10 osobowej oscylowały w granicach 390-430 zł (łącznie cztery loty). Wynika to z różnic kursowych walut, prowizji banku za przewalutowanie i dnia zakupu. Ryanair obciąża kartę walutą kraju z jakiego się wylatuje. Np. za lot z Fez do Madrytu kartę przewoźnik obciążył w marokańskich dirhamach. Nasz lot odbędzie się na trasie Modlin – Bruksela, Bruksela – Fez, Fez – Madryt i Madryt – Modlin.

(stan na sierpień 2015)

Na naszą pierwszą podróż do Maroka w grudniu 2015r. wybraliśmy lot bez przesiadek z Berlina.
Polski Bus uruchomił bezpośrednie trasy z wielu polskich miast prosto na lotnisko w Berlinie, Berlin-Schönefeld. Z Krakowa można wybrać jeden z trzech kursów dziennie, a bilety kupione z dużym wyprzedzeniem kosztują grosze.

Bilety do Maroka na grudzień 2015 kupiliśmy ze sporym wyprzedzeniem (początek sierpnia).
Lot Berlin – Agadir – Berlin
kosztował jedyne 277 zł, liniami Easyjet. Polski Bus Kraków – lotnisko Berlin Schönefeld (SXF) – Kraków – 75 zł, Czyli jak łatwo policzyć łączny koszt lotów i busa wyniósł  352 zł. Niestety z nieznanych nam przyczyn linia wycofała się z obsługi tej trasy. Na dzień dzisiejszy nie ma już lotów bezpośrednich z Berlina. 

 

Ryanair
[/sociallocker]Polub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!