Szkolenia nurkowe na Elbie

Apel na kursie nurkowym

Na Elbę przyjeżdżamy klika dni po oficjalnym rozpoczęciu obozu nurkowego. Każdy dzień rozpoczyna się od „rozpływki”, a po śniadaniu o godzinie 9:00 odbywa się apel na którym poruszane są najważniejsze sprawy życia obozowego i kursów.

Kurs CMAS (SS1) - Artur Lipko

Następnego dnia zaczynamy kurs suchego skafandra CMAS (SS1) prowadzony przez instruktora Artura Lipko.

Kursy nurkowe na Elbie

Pod bacznym okiem instruktorów Romana Walczyka i Kingi Korniejenko kursanci na stopień CMAS P2 skrupulatnie wykonują powierzone im zadania.

Kurs CMAS P2

Ważnym elementem kursu na stopień P2 jest ratownictwo nurkowe.

Ratownictwo nurkowe na Kursie P2

Wyciągniecie nurka z wody to ogromny wysiłek, dodatkowo na niekorzyść może działać upał, zmęczenie czy waga ratowanego partnera. Płetwonurek CMAS P2 może nurkować do głębokości 40 m w grupie z płetwonurkami o równorzędnych lub wyższych kwalifikacjach.

NURKOWANIE W SKAFANDRACH SUCHYCH CMAS (SS1)

Upał ponad 30c’ a my w ciepłych suchych skafandrach! Według wytycznych KDP szkolenie to 6h wykładów i 8h zajęć na wodach otwartych.

Ćwiczenia praktyczne na kursie SS1

Artur przekazuje nam wiedzę teoretyczną i ćwiczy umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w suchym skafandrze. Na kursie nie mamy jednak sposobności przekonać się jak przyjemnie i ciepło jest w suchym skafandrze. Nie możemy doczekać się nurkowań w zimniejsze dni na krakowskim Zakrzówku.

Parzące meduzy

W zatoce w miejscowości Nisporto, gdzie stacjonowaliśmy poza płetwonurkami pojawili się w wodzie inni nieproszeni goście. Meduzy, białe nieszkodliwe i ciemno różowe, które parzyły nieznośnie.

Daria Minge
Kiedy po nurkowaniach w suchych skafandrach wypłynęliśmy na powierzchnię, doznaliśmy szoku! Daria prawdopodobnie poparzona przez meduzę w dolną wargę wyglądała groteskowo. Widok był taki jak po nieudanej zabawie z botoksem. Daria szybko dostała nie wiedzieć czemu przydomek Minge :) Byliśmy spokojni bo chroniło nas cały czas testowanie przez nas ubezpieczenie www.starter24.pl. Jednak po konsultacji z lekarzem klubowym okazało się, że nie będzie konieczne wzywanie dodatkowej pomocy. Skończyło się na zażyciu leków antyhistaminowych.Polub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!