Plaża Elafonisi (Kreta) z różowym piaskiem

W nieco okrojonym składzie docieramy na drugą najpiękniejszą plażę na Krecie. Elfonisi (Ελαφονήσι, Elafonissi) to mała wysepka na końcu południowo-zachodniego skraju Krety. Łączy ją płytka laguna z samą Kretą. Czysta woda o kolorach przechodzących od zieleni, aż do głębokiego błękitu, sąsiaduje z pięknymi plażami, których biały piasek jest w niektórych miejscach pomieszany jest z kawałkami muszelek tworzącymi malownicze różowe pasy.

Plaża Elafonisi i błękitna woda

Jak zwykle znajdujemy miejsce na uboczu, mnie zatłoczone i bardziej dzikie.

Jesienne Chmury Elafonisi i błękitna woda

Główna cześć plaży łączy się z wysepką Elafonisi.

Różowy piasek na Elafonisi / Pink sand Elafonisi

Plaża Elafonisi kojarzy się przede wszystkim z różowym piaskiem i płytką wodą. Jednak niech te widoki was nie zwiodą. Wieje tu  wiatr znad Sahary zwany livas.  Potrafi tworzyć jedne z najwyższych fal na Morzu Śródziemnym o czym przekonał się liniowiec Austrian Lloyd, który zatonął tu w 1907 roku.

Tacy my :) by Nikon D610

Zrobić selfie prawie 2 kilogramową lustrzanką nie jest wcale takie łatwe :)

DSC_9156

W Bartku i Darii obudziły się dziecięce instynkty. „robimy naszyjnik!” :) Jest pięknie, spacerujemy, zbieramy muszle, robimy zdjęcia.

Elafonisi Beach

Różowy piasek na Elafonisi / Pink sand Elefonisi

Podobno są tacy turyści, którzy chcą mieć taki piasek w domu. Niestety plaża jest z piasku okradana…

Elafonisi Beach

Tu już mniej różowy piach.

DSC_9203

My piasku nie zabieramy, zostawiamy natomiast taki ślad po sobie :)

Stare drzewo na Elafonisi
Powoli wracamy do reszty ekipy, dziś musimy znaleźć kolejną miejscówkę do spania na dziko.  Kompletnie nie kalkuluje się nam wracać do hotelu ponad 200km, żeby następnego dnia wrócić w ten sam rejon wyspy. Mamy przeczucie, że miejsce będzie wyjątkowe…Polub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!