Pogoda w Wietnamie, klimat w lipcu, sierpniu

Nasza podróż po Wietnamie odbyła się w okresie 30 lipca do 12 sierpnia. Trzeba mieć świadomość że każda cześć kraju ma inny klimat. Jednak uważam że to jest to dobry okres na zwiedzanie tego ciekawego kraju a szczególnie w rejonach górskich…

Hanoi: 

 

W stolicy Wietnamu niebo było cały czas zachmurzone,  bardzo ciepło i prano. Dość często padał deszcz, choć nie był specjalnie dokuczliwy. Jak zaczynało padać siadaliśmy coś zjeść, czy wypić i po kilku, kilkunastu minutach przestawało padać.

Ha Long:

Bardzo gorąco, pogoda piękna i prawie bezchmurna.

Sapa: 

W górach pogoda w kratkę, od pięknej bez chmurnej do silnych opadów, jednak to bardzo dobry okres na Sapę ze względu na zielone pola ryżowe. Nasza koleżanka pojechała w innym terminie i muszę przyznać że nie ciekawie to wyglądało. Nie dość że nie miała w ogole pogody to było zimno a po ryżu niewiele zostało.

Hue:

 
Ekstremalnie gorąco i duszno. To chyba najgorętszy okres w tym rejonie Wietnamu.  2 dni to maksimum na to miasto w taką pogodę.

 

Nah Trang:
Pogoda bardzo dobra. Padało tylko raz a temperatury zbliżone do tych latem w Polsce. To też dobry okres na nurkowanie w Wietnamie.Polub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!