Podróże małe i duże – jaką kuchenkę i lodówkę turystyczną wybrać?

Czas podróży trwa w najlepsze. Do plecaków lub walizek pakujemy ulubione ubranie, książkę na podróż i aparat fotograficzny, by uwieczniać najpiękniejsze chwile. Coraz chętniej stawiamy na samodzielnie zorganizowane wyjazdy, by cieszyć się możliwością realizacji spontanicznych pomysłów. Dla tej wolności zwykle są nam niezbędne dwa sprzęty: kuchenka gazowa oraz lodówka turystyczna. Na co jednak zwrócić uwagę przy ich wyborze i ostatecznym zakupie?

Kuchenka gazowa – by gotowało się nie tylko smacznie

Kuchenka gazowa na pewno przyda się podczas biwaków i obozów. Zabierzemy ją wszędzie tam, gdzie w planach pojawi się nocleg pod namiotami, a nie wynajęty apartament. Czy to w drodze, czy już na miejscu, daje szansę na przyrządzenie smacznego obiadu. Nawet w upalne lato musimy przecież zadbać o pożywny, ciepły posiłek czy napój, by mieć energię do dalszych wycieczek.

Zanim przejdziemy do zakupu produktu, jaki stanowi kuchenka gazowa, trzeba sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Przede wszystkim, gdzie i jakim środkiem transportu będziemy podróżować. Na rynku znajdujemy bardzo lekkie kuchenki gazowe, niewielkich rozmiarów i wygodne w życiu – idealne do spakowania w plecak czy torbę, z którymi przemierzamy kolejne kilometry. Na takich minimalistycznych urządzeniach trudno jednak ugotować posiłek dla większej liczby osób. Cięższa i mniej poręczna kuchenka gazowa, która zaczyna przypominać duże kuchenki, będzie mniej wygodna? Jeśli pakujemy ją do samochodu i mamy w planach użytkowanie pośród stworzonej, prowizorycznej kuchni, a nie jedynie w drodze, doskonale spełni swoje funkcje. Jak wiele zalet oferuje tego typu kuchenka gazowa, można się przekonać spoglądając na propozycję kuchenki z zapalnikiem pizoelektrycznym – https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/wypoczynek/kuchnie-biwakowe-i-piknikowe/kuchenki-turystyczne/kuchenka-gazowa-000640/.

Szybko, wygodnie, bez potrzeby posiadania specjalnej wiedzy do użytkowania – te cechy oferuje praktycznie każda kuchenka gazowa. Wystarczy wybrać model, który w subiektywnym odczuciu spełnia wszystkie stawiane przed nim oczekiwania.

Lodówka turystyczna – i ziębi, i grzeje

Mamy już kuchenkę, a co z koniecznością przewiezienia jedzenia albo zimnych napojów? Lodówka turystyczna sprawdza się doskonale. Co więcej, dostępna jest w różnorodnych konstrukcjach. Ponownie trzeba sobie zadać pytanie, w jakich okolicznościach ma być użytkowana. Lodówka turystyczna samochodowa, podłączona do gniazda zapalniczki samochodowej, jest stosunkowo wydajna, pojemna i najdłużej trzyma temperaturę, choć nie potrzeba do niej dodatkowych wkładów. Jeśli jednak w grę wchodzą regularne pikniki poza miastem, niekoniecznie z dojazdem samochodem, będzie zbyt ciężka.

Alternatywą może być lodówka turystyczna, jak chociażby estetycznie wykonana https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/wypoczynek/kuchnie-biwakowe-i-piknikowe/lodowki-turystyczne-i-wklady-chlodzace/lodowka-turystyczna-958037/, do której wystarczy zastosować wkłady chłodzące. A gdy w grę wchodzi transport na dość krótką odległość, także ciepłych posiłków czy napojów, taka lodówka turystyczna równie dobrze spełni swoje funkcje.

Najlżejsze, a przy tym coraz ciekawsze w swoich wykonaniach i oczywiście niezwykle estetyczne, są lodówki turystyczne w formie toreb, plecaków, a nawet przypominające kosze z uchwytami. To obowiązkowe wyposażenie każdego plażowicza lub miłośnika pikników. Takie lodówki można wykorzystać nawet w domu, podczas rozmrażania lodówki i jej czyszczenia, a kolejno na etapie zakupów, gdy chcemy, by artykuły łatwo psujące się, dotarły ze sklepu do domu w niezmienionym stanie.

Wskazówki zakupowe

Zanim na celowniku pojawi się kuchenka gazowa i/lub lodówka turystyczna, przeanalizujmy własne potrzeby. Budżet finansowy przeznaczony na zakup, miejsce i czas, kiedy to mają być użytkowane wspomniane produkty. Liczy się pojemność, waga oraz wygoda przenoszenia. Nie można zapominać o wymiarach zewnętrznych, by kuchenka gazowa czy lodówka turystyczna, bez problemu zmieściły się w samochodowym bagażniku.

Estetyka powinna odgrywać najmniejszą rolę. Nie jest to jednak zła wiadomość dla odbiorców, którzy liczbą i na funkcjonalność, i fajny wygląd. Kuchenki gazowe są dostępne w różnych konstrukcjach, a lodówki turystyczne, to już cała gama kolorystyczna. Nic, tylko wybierać, kupować, pakować prowiant, napoje i już można wyruszać w podróż marzeń – bliższą czy dalszą, bez znaczenia. Z tymi sprzętami każda będzie udana.
 

 Polub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!