Plaża Kedrodasos na Krecie
Dojazd do plaży Kedrodasos


Na nocleg wybraliśmy plażę uznawaną za jedną z piękniejszych, tych dzikich nie komercyjnych. Paradoks polega na tym, że znajduje się raptem 3 km samochodem od mekki turystycznej jaką jest niewątpliwie plaża Elafonisi. Dojazd do plaży Kedrodasos jest banalnie prosty i wiedzie szutrową drogą do parkingu z którego do przejścia jest może 400 metrów. Tu zobaczycie zdjęcia i tu wszystko ciemno my w nocy nie mieliśmy szansy zobaczyć.

Kedrodasos beach

Nie nacieszymy się widokami, bo ciemno zrobiło się jeszcze zanim dotarliśmy do wybrzeża. Dźwigamy standardowy bagaż na wieczorną „imprezkę”. Nie możemy jednak do rana korzystać z uroków nocy.

Kedrodasos wild camp

Trudno dobudzić towarzystwo, czasu jednak nie mamy. Do wąwozu Samaria musimy dotrzeć przed 11:00, wtedy spokojnie możemy dojść na jego koniec i złapać ostatni prom.

Kedrodasos

Dziś nie mam czasu na plażowanie. Wstajemy wcześnie rano i pędzimy w stronę kanionu Samaria.


Radosław Molski

Radosław Molski

Pomysłodawca, założyciel at GlobBlog Team
Piszę bloga, wymyślam wyprawy i fotografuje. Nasz „team” tworzy zgrana paczka przyjaciół, każdy wyjazd daje nam kupę radości i niezapomnianych przeżyć. Grupa chętnych do podróżowania pod moją “opieką” się powiększa i ma już blisko dwadzieścia osób.
Radosław Molski

Zobacz podobne wpisyPolub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!