Odszkodowanie za anulowany, spóżniony lot
Sprawdź, czy linie lotnicze nie są ci coś winne

Coraz więcej ludzi podróżuje samolotami, jest to z pewnością najszybszy i najwygodniejszy środek komunikacji. Jednak nie zawsze nasza podróż przebiega zgodnie z planem.

Docierając do swoich celów podróży z ponad trzygodzinnym opóźnieniem macie prawo do odszkodowania nawet do 600 Euro za osobę, plus zwrot innych poniesionych przez Was kosztów. Możecie również wnioskować o odszkodowanie, jeżeli odmówiono Wam wejścia na pokład ze względu na tzw. overbooking (więcej zarezerwowanych biletów niż miejsc) oraz gdy lot został odwołany. W zależności od dystansu możecie ubiegać się o odszkodowanie w wysokości 250 EUR (do 1.500km), 400 EUR (1.500km do 3.500km) lub 600 EUR (powyżej 3.500km).

Podstawą walki o odszkodowanie jest rozporządzenie Unii Europejskiej nr 261, które zaczęło obowiązywać w lutym 2005 roku.
Jest wiele agencji, które pomogą Wam w uzyskaniu odszkodowania. Jedną z nich jest Claim Flights , która bezpłatnie pomoże Wam-pasażerom linii lotniczych poznać swoje prawa i załatwić sprawę bez waszego zaangażowania i pilnowania terminów.

W ostatnich 10 latach tylko dwa procent pasażerów apelowało o odszkodowanie za opóźnione lub
anulowane loty. Według Claim Flights pasażerowie nie zgłaszają się po około 4 biliony Euro, do
których mają prawo.

Może jest to spowodowane brakiem znajomości swoich praw, a może zwyczajnie brakiem czasu lub znajomości języka, którym posługuje się przewoźnik. Czasami przypomina nam się o tym za późno, żeby zgłaszać się po należne nam pieniądze. Niestety jesteśmy na szarym końcu listy jeżeli chodzi o czas jaki mamy na domaganie się o odszkodowanie od przewoźnika! W większości krajów jest to minimum 3 lata, a w Polsce tylko rok!! Należy przy tym pamiętać, że dopiero wejście na drogę administracyjną lub sądową przerywa bieg terminu przedawnienia! Całe szczęście pasażer ma prawo wnosić o odszkodowanie w kraju z którego wylatywał lub do którego leciał. I w taki sposób możemy ominąć krzywdzący nas przepis. Reklamując lot np. w UK mamy na to aż 6 lat!

Oczywiście nieznajomość jurysdykcji w innym kraju oraz problemy związane z wynajęciem adwokata z danego kraju wiąże się z kosztami, które zazwyczaj przewyższają możliwe do uzyskania odszkodowanie. Niestety zawsze musimy się liczyć z przegraną sprawą, a to wiąże się z jeszcze większymi kosztami (pokrycie kosztów sądowych). Dlatego w takim przypadku pomoc takiej firmy jak Claim Flights wydaje się niezbędna szczególnie, że nie pobierają oni żadnej opłaty jeżeli nie wywalczą dla nas odszkodowania. Na stronie Claim Flights bardzo szybko i sprawnie złożycie wniosek o odszkodowanie. Wystarczy wpisać dane lotu takie jak numer i datę. Resztą zajmą się eksperci. Zrobicie to całkowicie bezpłatnie. Możecie również skorzystać z instrukcji krok po kroku
https://web.facebook.com/Odszkodowanie.za.opozniony.lot/videos/1999565746939700/ . Bardzo pomocny jest również chat na stronie, gdzie dostaniecie odpowiedzi na każde Wasze pytanie. Warto dodać, że jeżeli z jakiegoś powodu linie lotnicze nie przyznają Wam odszkodowania, nie ponosicie żadnych kosztów.

Radosław Molski

Radosław Molski

Pomysłodawca, założyciel at GlobBlog Team
Piszę bloga, wymyślam wyprawy i fotografuje. Nasz „team” tworzy zgrana paczka przyjaciół, każdy wyjazd daje nam kupę radości i niezapomnianych przeżyć. Grupa chętnych do podróżowania pod moją “opieką” się powiększa i ma już blisko dwadzieścia osób.
Radosław Molski

Zobacz podobne wpisyPolub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!