Lonely Planet, Rough Guide a może Pascal
 

Jak w temacie, zastanawiamy się nad zakupem dobrych i sprawdzonych przewodników. Na razie nie zdradzamy w jaki rejon się wybieramy :) o tym będziemy pisać jak będzie już szerszy plan wyprawy. W Azji mieliśmy Lonley Planet – Thailand, Wietnam i trzeba przyznać że są bardzo użytecznie, choć mnie osobiście przeszkadza mała ilość fotografii – jestem wzrokowcem i łatwiej mi ocenić czy gdzieś warto się wybrać lub nie. Jednak wielokrotnie podrónicy spotykani na naszej drodze mocno rekomendowali przewodniki Rough Guide.  Nasi znajomi dysponowali przewodnikiem Pascala Azja Południowo-Wschodnia i nie byli zachwyceni. Jakie są wasze doświadczenia? Zachęcam do dyskusji.

Radosław Molski

Radosław Molski

Pomysłodawca, założyciel at GlobBlog Team
Piszę bloga, wymyślam wyprawy i fotografuje. Nasz „team” tworzy zgrana paczka przyjaciół, każdy wyjazd daje nam kupę radości i niezapomnianych przeżyć. Grupa chętnych do podróżowania pod moją “opieką” się powiększa i ma już blisko dwadzieścia osób.
Radosław Molski

Latest posts by Radosław Molski (see all)

Zobacz podobne wpisyPolub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!
 • Ala

  Właśnie wróciłam z 9 miesięcznej podróży po Azji – większość czasu podróżowałam bez przewodnika (został w domu). A Lonly Planet jest ok, gdy po raz pierwszy jedziesz gdzieś samodzielnie, ale potem wydaje mi się zbędny. Wszystko co jest opisane w LP można wyszukać w necie albo dowiedzieć się na miejscu.

 • Zazdroszczę tak długiej wyprawy! My łącznie byliśmy 2 miesiące i mamy niedosyt :) Jeśli chodzi o przewodniki to LP wydaja się być bardzo dobre, ale przyznasz ze podróżowanie po Azji nie sprawia większych kłopotów. Większość ludzi mówi po angielsku a ludzie są życzliwi a co wtedy gdy trafimy do krajów z gorszą komunikacją? Wydaje mi się że dobry przewodnik może bardzo ułatwić taką podróż. Spotkałem się ostatnio z opinią że Rough Guide jest dużo lepszy. Ciekawy jestem co na to inni podróżnicy? aa masz jakiegoś blog gdzie można by zobaczyć Twoją podróż?

 • hmmm, chyba w każdym przewodniku znajdzie się coś ciekawego. Najlepiej wszystkie najbardziej aktualne kupić :D Jak się wyadaje na podróż i tak kupe kasy, to co tam pare drobnych na kilka poradników …

  • Marta

   Tak, ale trzeba wybrać subiektywnie najlepszy, bo nikt nie zabiera w podróż całej biblioteki. Moja towarzyszka podróży zabrała do Wietnamu dwa przewodniki Pascala, z których jeden był marnym rozszerzeniem drugiego, a oba służyły nam raczej jako źródło rozrywki niż jako rzeczowa pomoc. LP sprawdzał się bardzo dobrze. Ps. Oddam przy najbliższej okazji :)

 • No własnie, Pascal własnie pełni formę raczej rozrywkową niż praktyczną. Na naszej wyprawie po Azji mieliśmy z Miłoszem i Werą mieliśmy ubaw po pachy :)

 • Pingback: O tym, jak klosz przemienia się w sieć()