Zbuduj przedszkole pod Baobabem!

GlobBlog i Caritas Polska proszą o wsparcie dla dzieci w Kenii!

Kenia - dzieci
Cały wolny czas spędzają na ulicy. A mają go wiele. Często są głodne, jeżeli matki nie zarobią na posiłek. Nie mają planów na przyszłość. Nie wiedzą, co to zabawa.

Kenia - dzieci
Dzieci z Subukii. Samotne, opuszczone, bez perspektyw.

W Kenii mieszka prawie tyle samo ludzi, co w Polsce, połowa z nich żyje poniżej granicy ubóstwa, często w niedożywieniu. Prawie 7 procent mieszkańców Kenii jest zarażonych wirusem HIV. Poważny problem stanowi edukacja, która zarówno w wymiarze publicznym jak i prywatnym jest płatna.

Problemem jest również zatrważająco zła sytuacja kobiet. Zła sytuacja kobiet pociąga za sobą złą sytuację dzieci. Z pomocą przyszły misjonarki, które dzień po dniu starają się pomóc Kenijczykom. Chyba każdy z Was wie, że ofiarowane dobro powraca ze zdwojoną siłą, dlatego dziś chcemy zachęcić Was do włączenia się w akcję organizowaną przez Caritas Polska – Przedszkole pod Baobabem, w której przez miesiąc w dniach od 9 stycznia do 9 lutego zbieramy środki na budowę przedszkola.

Kenia - dzieci

Dziś ze względu na brak dogodnych warunków, zajęcia odbywają się pod drzewem. Czasu jest niewiele, bo pora deszczowa coraz bliżej. W kwietniu, kiedy się rozpocznie będzie już za późno.

Wybudowanie przedszkola umożliwi dzieciom dostęp do podstawowej edukacji i co bardzo ważne, także do wyżywienia.

Caritas logo

Koszt wybudowania przedszkola to 65 890 zł. Przedszkole będzie zajmować powierzchnię 63 m2 będzie specjalnie przygotowane do prowadzenia zajęć w czasie pory deszczowej. Po uruchomieniu placówki zostaną zakupione dla dzieci niezbędne pomoce dydaktyczne, przybory szkolne oraz książki.

„Jeżeli możecie pomóc, będzie nam lżej…” – mówi mieszkanka górskiej miejscowości Subukii, na terenie której planowana jest budowa przedszkola.

By wspomóc akcję wystarczy wysłać SMS o treści KENIA na numer 72052 (2,46 zł z VAT).
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.akcjecaritas.com bądź na profilu facebookowym Akcje Caritas.Polub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!