Jedzenie w Malezji

W dużym skrócie… Malezja jako kraj zamieszkiwany przez Malajów, Chińczyków i Hindusów serwuje głównie kuchnie tych narodowości.

Kuchnia Malajska to coś między kuchnią chińską a tajską. Dlatego można spotkać  np. zupę Tom Yam, czy Sataje które uchodzą za przysmaki Tajskie.

Moją ulubioną byłą zupa „laksa” to można znaleźć przepis, wspaniała pikantna i obfita w przyprawy. Najlepszą kuchnie mieliśmy przyjemność spróbować na pięknej wyspie Perhentian Island. Doskonale przyprawioną rybą podana na liściu bananowca podana ze słodkim pomarańczowym sosem do ryżu. Za narodowe danie uważa się nasi lemak, potrawę z ryżu gotowanego w mleczku kokosowym, stanowiącym ważny składnik kuchni malajskiej.

 

Kuchnia Hinduska w Malezji

Często próbowaliśmy kuchni Hinduskiej. Raz dlatego że poznaliśmy niezwykłego Hindusa Janata a dwa, że w rejonie Cameron Highlands  zamieszkuje ich duża grupa. Na filmie zobaczycie jedną z wielu kolacji z naszym hinduskim przyjacielem który zgodnie z tradycją jadł prawą ręką. Ta kuchnia mniej przypadła nam do gustu – dość na nasze europejskie podniebienia specyficzne smaki sosów – ale na pewno warto spróbować placki ryżowe „roti”

 

Radosław Molski

Radosław Molski

Pomysłodawca, założyciel at GlobBlog Team
Piszę bloga, wymyślam wyprawy i fotografuje. Nasz „team” tworzy zgrana paczka przyjaciół, każdy wyjazd daje nam kupę radości i niezapomnianych przeżyć. Grupa chętnych do podróżowania pod moją “opieką” się powiększa i ma już blisko dwadzieścia osób.
Radosław Molski

Latest posts by Radosław Molski (see all)

Zobacz podobne wpisyPolub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!