Jedzenie w Malezji

W dużym skrócie… Malezja jako kraj zamieszkiwany przez Malajów, Chińczyków i Hindusów serwuje głównie kuchnie tych narodowości.

Kuchnia Malajska to coś między kuchnią chińską a tajską. Dlatego można spotkać  np. zupę Tom Yam, czy Sataje które uchodzą za przysmaki Tajskie.

Moją ulubioną byłą zupa „laksa” to można znaleźć przepis, wspaniała pikantna i obfita w przyprawy. Najlepszą kuchnie mieliśmy przyjemność spróbować na pięknej wyspie Perhentian Island. Na filmie może nie wygląda zachwycająco to była jedna z lepszych jakie Aga jadła w życiu. Doskonale przyprawioną rybą podana na liściu bananowca podana ze słodkim pomarańczowym sosem do ryżu. Za narodowe danie uważa się nasi lemak, potrawę z ryżu gotowanego w mleczku kokosowym, stanowiącym ważny składnik kuchni malajskiej.

Kuchnia Hinduska w Malezji

Często próbowaliśmy kuchni Hinduskiej. Raz dlatego że poznaliśmy niezwykłego Hindusa Janata a dwa, że w rejonie Cameron Highlands  zamieszkuje ich duża grupa. Na filmie zobaczycie jedną z wielu kolacji z naszym hinduskim przyjacielem który zgodnie z tradycją jadł prawą ręką. Ta kuchnia mniej przypadła nam do gustu – dość na nasze europejskie podniebienia specyficzne smaki sosów – ale na pewno warto spróbować placki ryżowe „roti”

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress