Podróże z gotówką czy z kartą?

Rzym - Fontanna di Trevi
Pewnie jak każdy z was, często zastanawiamy się czy na podróż brać gotówkę czy też może kartę płatniczą? Nie ma sposobu bez wad. Osobiście zawsze bierzemy mało gotówki i kartę…Jednak w czasie majowej wyprawy do Tajlandii nasz bank zrobił nam niemiłą niespodziankę i zaczął naliczać 4% od każdej wyciąganej kwoty z bankomatów, co łącznie dało stratę kilku dziesięciu złotych! Czy można inaczej poradzić sobie z tym problemem? Jak połączyć wygodę i bezpieczeństwo karty a ceny walut jak w kantorze?

Karta to najbezpieczniejsza i bardzo wygodna forma zarządzania pieniędzmi w podroży. Wypłacamy gotówkę w walucie danego kraju, możemy to robić małymi kwotami dzięki czemu nie ryzykujemy dotkliwej utraty w przypadku kradzieży czy zgubienia. Z kolei banki ostrzą sobie zęby na podróżników zarabiając na podwójnych przewalutowaniach, niekorzystnych spredach innych dziwnych opłatach na których nie musimy się znać.

Niedziałające bankomaty na Cyprze

Po naszych niemiłych majowych doświadczeniach, założyłem konto w innym banku, który oferuje bezpłatne wypłaty z bankomatów na cały świecie problem w tym, że mają bardzo nie korzystne ceny sprzedaży walut. Dziś 17 IX 13r. liczą za jedno euro 4.38 zł a kurs w kantorach to 4.22 zł. Przy wyciągnięciu 1000 euro tracimy aż 160 zł! To sporo pieniędzy, za te kwoty można spokojnie przeżyć 3-4 dni w Wietnamie czy Boliwii, bez specjalnego oszczędzania.

Karta Kantoria.comRozwiązaniem problemu może być oferowana karta na stronie  www.kantoria.com. Kantoria poprosiła nas o przetestowanie ich usługi. Firma oferuję kartę prepaid, którą można zasilać z własnego konta, walutą euro w bardzo korzystnych cenach. Z tego co zaobserwowaliśmy są to stawki takie same jak wielu kantorów a czasem niższe.

Podejmujemy wyzwanie i zabieramy kartę na wyprawę na Sycylię. Czy okaże się dobrym i wygodnym a przede wszystkim tanim rozwiązaniem problemów z płatnościami za granicą okaże się w praniu.
Doświadczenia opiszemy na Blogu po powrocie.Polub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!