Freediving in the Grüner See

Takie cuda nakręciła Vivi (uczestniczka wyjazdu Włochy 10-minut, i nasza dobra koleżanka). Grüner See (Zielone jezioro) – to akwen w środkowej Austrii w Styrii, znajduje się dolinie w górach Hochschwab. Jezioro okresowo „pojawia się” z topniejącego śniegu, po koniec maja, lub na początku czerwca.


Gruner See Freediving fot. Wirginia Kotkowska (Vivi)

Vivi o wyjezdzie:
Gruner see tak bardzo zauroczyło mnie swoją unikalnością, że postanowiłam powrócić tam po roku. Trzeba uważnie kontrolować głębokość wody by dobrze wstrzelić się w termin, kiedy kluczowe atrakcje są zalane. Mówi się, że to magiczne 8 metrów daje nam szansę na zalany mostek oraz ławkę, które zazwyczaj owocują wieloma fotkami profilowymi ;).

Gruner See Freediving fot. Wirginia Kotkowska (Vivi)

Jednak osobiście uważam, że najwspanialszym „szczegółem” jeziorka jest jego przejrzystość. No takiej wizury to nawet na Bahamach nie mają :) i ta trawka z kwiatkami pod wodą… czujemy się jak zaczarowani.

Gruner See Freediving fot. Wirginia Kotkowska (Vivi)

Jedynym odstraszającym, ba czasem przerażającym aspektem jest temperatura wody wahająca się w granicach 5-6 stopni c’. Trzeba zacisnąć zęby i nastawić się na odmarznięte kończyny (niezależnie od rodzaju skafandra!) po to by móc tworzyć najpiękniejsze podwodne wspomnienia.


Wirginia Kotkowska

Wirginia Kotkowska

Vivi z naszym Teamem związana jest od niedawna. Uczestniczyła w wypadzie "Włochy 10-minut. Utalentowana studentka AGH. Pasjonatka nurkowania swobodnego (Freediving) i podróży. Planuje paromiesięczną wyprawę do Azji.
Wirginia Kotkowska

Latest posts by Wirginia Kotkowska (see all)

Zobacz podobne wpisyPolub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!