Flysiesta.pl opinie – rozliczanie w euro i dodatkowe opłaty
Niech ta nieprzyjemna przygoda naszych znajomych z  www.addicted2travel.pl będzie przestrogą dla Was.

UWAGA! PRZESTRZEGAMY wszystkich przed kupowaniem biletów przez portal FLYSIESTA.PL. W zeszłym tygodniu kupiliśmy bilety przez ten portal. W tym tygodniu przyszło rozliczenie z banku i okazało się, że z naszego konta zniknęło o 545 zł więcej niż powinno!

Dodamy, że strona jest w języku polskim, na polskiej domenie, a podana do zapłaty kwota była w PLN. Kilkukrotnie pisaliśmy i dzwoniliśmy do flysiesta.pl, ale rozmowy i maila były bezowocne. Pracownicy portalu tłumaczą, że razem z opłatami tyle właśnie zeszło nam z konta. PRZESTRZEGAMY! Nie dość że została narzucona opłata za przewalutowanie, to jeszcze ceny biletów zostały podniesione o około 100 zł. Rozliczenie przyszło dla każdego biletu oddzielnie – przypuszczamy, że jest to celowy zabieg – bo mało komu chce się usiąść z kalkulatorem i sumować, czy kwota ściągnięta z konta zgadza się z tą, którą powinniśmy zapłacić.

PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE INFORMACJI- im więcej osób się dowie jak działa portal, tym mniej osób zostanie oszukanych.

Don’t buy tickets on flysiesta! They are cheating people! We have bought the tickets from Warsaw to Mumbai, and from our bank account dissapeared almost 150 EUR more than it should (545 PLN). The website was in Polish, the domain was in Polish, the total amount to be paid was given in Polish Zloty, so we should pay exactly the amount that was shown while reservation! FlySiesta – never again!
Please share this information – the more people read it, the less wil be cheated.

Radosław Molski

Radosław Molski

Pomysłodawca, założyciel at GlobBlog Team
Piszę bloga, wymyślam wyprawy i fotografuje. Nasz „team” tworzy zgrana paczka przyjaciół, każdy wyjazd daje nam kupę radości i niezapomnianych przeżyć. Grupa chętnych do podróżowania pod moją “opieką” się powiększa i ma już blisko dwadzieścia osób.
Radosław Molski

Latest posts by Radosław Molski (see all)

Zobacz podobne wpisyPolub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!
 • krzyś

  Mnie najbardziej bawi, że rozmawiają z tobą „”TYLKO W JĘZYKU ANGIELSKIM” albo rosyjskim a dzwonię na numer polski i przedstawiają się jako ANKA, MIROSLAW, JUREK…śmiechu warte

 • wlow

  typowe oszustwo.przy ich „pomocy”zamówiłem bilet,kwota transakcji została pobrana od razu z karty,przy zamówieniu suma była podana w złotych,natomiast na karcie pojawiła się transakcja w euro-4,50 zł za 1 euro.po godzinie od transakcji zadzwoniła pani z infolinii z informacją,że transakcja jest anulowana,bo przewoźnik nie ma już miejsc w takiej cenie jak zamówiłem,a pieniądze wrócą na kartę.faktycznie wróciły ale 1 euro kosztowało już tylko 3,90 zł!na tej transakcji jestem w plecy 150 złotych,dla mnie flyfiesta to złodzieje,nie radzę korzystać z nich

 • Wojtek – TylkoChorwacja.pl

  Dobrze wiedzieć, bo ostatnio zastanawiałem się, czy nie zamówić przez nich biletów.

 • user

  Również odradzam. W praktyce bilety wychodzą 2 razy drożej na ukrytych opłatach. Ponadto pokazują fałszywe/różne kwoty podsumowania opłat – różniły się o kilka złotych co świadczy o drobnym oszustwie albo totalnym braku profesjonalizmu. nigdy więcej nie kupię za pośrednictwem tej firmy :/

 • user

  Dodam, że kwoty opłat za poszczególne bilety są przedstawione tak, aby zmylić kupującego.

 • Uwaga, mnie też wydudkali, jak tylko zobaczycie FlySiesta, to zamykajcie stronę.

  U mnie było tak. Jeszcze na ich stronie, do której przeszedłem ze SkyScanner:
  Kwota całkowita:768 PLN

  A potem na karcie jak byk:
  2015-05-05ADRIA AIRWAYS VILNIUS LT FI 186,02 EUR – 795,54 PLN
  2015-05-05UAB Interneto partneri Vilnius LTLT 3,71 EUR – 15,75 PLN
  Razem – 811,29 PLN

  To że strona trefna, to pół biedy – ale czemu SkyScanner to firmuje?

 • Poti79

  Ten kurs to nie jest ich wina. To nasze banki tak nas okradają.
  Przykład. Alior Bank. Płaciłem za coś w EURO kartą kredytową. Kurs
  średni jest na poziomie 4,17 a kurs w jakim oni rozliczają wszystkie
  płatności w walucie EURO to ok 4,49. Flyfiesta nie ma nic do tego kursu.
  Oni dostają tylko kwotę w EURO.

  Lepiej w ich przypadku płacić zwykłym przelewem w PLN (mają konto w PLN). Wtedy nie ma prowizji.

  • radeczko

   No nie do końca. Większość firm obciąża karty kredytowe w złotówkach. (nawet te nie polskie). np. gotogate, flipo, bravofly, i wiele innych. Problem w tym, ze Flyfiesta do samego końca podaje cenę w złotówkach, więc kupujący ma pewność, że zapłaci w tej walucie. Mało osób czyta tak dokładnie regulaminy. Przy zwrocie biletu tracimy podwójnie, jeśli Flyfiesta odda w euro, bank znowu policzy po niekorzystnym kursie. Płatność przelewem w przypadku biletów na samolot to dość ryzykowna sprawa. Transakcja nie jest ubezpieczona i nie mamy szans na odzyskanie kasy w przypadku jak dojdzie np. do bankructwa linii, co zdarzyło się mojemu znajomemu.

 • Oszustwo

  Tez w ten sam sposób zostałem oszukany przez flysiesta , podpisuje sie pod tym ze to oszuści i krętacze . Nie ma z nimi kontaktu , firma podobno istnieje gdzieś na Litwie . Przestrzegamy to OSZUŚCI . Mnie z konta bez mojej wiedzy ściągnęli 74 euro .

 • em

  Moja opinia też jest negatywna. Mieli obciążyć m.in.:
  0.14 EUR for UAB Interneto
  partneris

  A obciążyli kartę na 10.13 EUR. Na reklamacje najpierw nie reagowali, a potem stwierdzili, że opłata jest prawidłowa. Mam zrzut ekranu, ale oni twierdzą, że w ich systemie jest inaczej i że nie mam racji.

 • KDa

  Mogę się tylko dołączyć do tych negatywnych opinii.
  Właśnie rozmawiałem z ich konsultantem na linii w sprawie prowizji i opłat i powiedział mi ze stoickim spokojem, że na Łotwie to są standardowe opłaty :(
  Ale my jesteśmy w Polsce. Okazuje się że to jest jakaś Łotewska firma, która naciąga przez Internet również polaków.
  Polecam kilka razy się upewnić czy na innym portalu nie ma odpowiednika. A na pewno bardzo dokładnie śledzić każde kliknięcie. U mnie za każdym kliknięciem i przejściem na kolejną stronę cena zwiększała się albo o 5,- zł. albo o 8,- zł.
  Ja nie wiem dlaczego, ale oni z pewnością tak…

 • ziibig

  Flysiesta-złodzieje i oszuści. Potwierdzili telefonicznie, że są zarezerwowane bilety. Po wpłacie od razu otzymałem komunikat, że nie ma biletów. Oszukują, że już zwrócili pieniądze i że jest to wina banku, że otrzymam pieniądze po 3-4 tygodniach.