Co za rok! GlobBlogowe podsumowanie 2013-go


Kończy się rok, więc czas na podsumowanie, swoją drogą szkoda, że minął tak szybko. Doliczyłem się 7 konkretnych wyjazdów, choć było ich więcej to nie miały charakteru podróżniczego. W najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem, że będzie tak obfity w wyjazdy. Zaczęło się niewinnie trzydniowym wypadem na Cypr, po którym ekipa zapragnęła kolejnych. Zakończyliśmy podróże na Sycylii gdzie czternastoosobową grupą przemieszczaliśmy się trzema samochodami i spaliśmy na dziko pod gwiazdami.

1. Cypr „Zawracamy”

Cypr - plaża afrodyty
Na zdjęciu: Plaża Afrodyty nocą. Według legendy to tutaj Afrodyta, bogini miłości i piękna, wyłoniła się z morskich fal. Piękne i niezwykłe miejsce. – a Kraby piły tu wódkę i jadły kabanosa!

Ilość uczestników: 8

W kwietniu niezwykłe 60 godzin na Cyprze! Spotkania z Afrodytą, duchami, tajemniczą ręką, lazurowym morzem, drogami którymi się nie jeździ, skałami z których się nie skacze, z Ekipą z którą można jechać nawet na koniec świata. Do dziś z rozrzewnieniem wypominamy ten wyjazd, który większością głosów został okrzyknięty najlepszym GlobBlogowym wypadem w 2014!

[tentblogger-youtube dDApuNt-jOA]

Pierwszy i mamy nadzieje nie ostatni długi i zmontowany film GlobBloga :) Oceńcie sami, tylko prosimy z dystansem, bo cała Ekipa dobrze pokręcona :)

 

2. Kwadrat Chorwacki

Chorwacja - Senj
Ilość uczestników: 8
Długi weekend majowy to wypad na Chorwację, którą trzeba odwiedzić przynajmniej raz w roku :) Jest tyle wysp których jeszcze nie znamy! Tym razem padło na ciekawy KRK.

[tentblogger-youtube B-4LGzkjV2Q]

Oglądajcie z bardzo dużym przymrożeniem oka! :) Nasza „podróż” ograniczyła się do pobytu na wyspie KRK która urzekła nas swoim niebanalnym klimatem, nocnymi posiadówkami na plaży, kąpielami na waleta i pływaniem w krystalicznie czystej wodzie Adriatyku i okolic miasteczka Senj. Wycieczka do Rieki okazała się stratą czasu. Miasto bez typowo chorwackiej zabudowy przypomina bardziej Wiedeń… Budapeszt… Oglądajcie! :)

3. Thiland Penang Curry Trip

Pogoda na Ko Phi Phi w maju
Ilość uczestników: 2

Majowy wyjazd do Tajlandii z najlepszym kumplem to poznawanie kraju, który tak cenie zupełnie na nowo. Po raz kolejny przekonałem się, że w tym miejscu czuje się lepiej niż w domu. Kolory, smaki, zapachy pobudzają wszystkie zmysły. Tajlandia to kraj najlepszych imprez na świecie. Wchodzące w morze małe knajpeczki, pozytywni ludzie z całego świata. Nie ma lepszego miejsca na „reset”. Mówicie co chcecie, nie ma lepszego jedzenia na świecie!

4. Wyprawa Klubowa Egipt

Egipt - nurkowania

W czerwcu wybraliśmy się na Wyprawę Klubową do Egiptu. Akademicki Klub podwodny Krab AGH organizuje bardzo dużo ciekawych wypraw nurkowych, a że mam przyjemność być w nim jednym z wice prezesów to chętnie wybieram się na każdy, o ile czas na to pozwala. Tydzień świetnych nurkowań w w okolicy Sharm El Sheikh i Dahab. Przy takiej ilości zapalonych nurków, nie sposób się nudzić również po nurkowaniach. Noce spędzone przy Shishy wzmacnianej naturalnymi ekstraktami sprawiły, że atmosfera była niezwykle pozytywna. Tu możecie zobaczyć zdjęcia www.facebook.com/media


5. Wypad nad Bałtyk.

Aktywnie spędzony czas w domku w Darnowie, Darłowie i okolicach. Trzeba było się trochę wychłodzić w zimnych i szarych wodach naszego morza.

6. Are you Hungary?

Węgry - Budapeszt
Ilość uczestników: 8

To z inicjatywy Matta ruszamy na krótki wypad do Budapesztu i rewelacyjne cieple źródła ukryte w wapiennych skalach w Miszkolcu. Mnie i Matowi przydarzyła się bardzo ciekawa wpadka o której pisałem tutaj: www.blogpodrozniczy.com/budapesztanski-przekret

7. Charyzmatyczna 14-stka na Sycylii

Sycylia - Etna
Ilość uczestników: 14

Dla mnie najlepszy (nie licząc Tajlandii) wyjazd roku i choć był to koniec września to temperatury wahały się między 25-29 c’. Sycylia zachwyciła mnie pod każdym względem. Jest niezwykłe „fotogeniczna”, z pysznym włoskim jedzeniem. Obalamy mit, że tam wszędzie sama kręci się mafia. Mieszkańcy nie sprawiali nam żadnych problemów :) Urokliwe miasteczka, piękne lazurowe morze. Czternastoosobowa ekipa chcąca aktywnie spędzać zarówno dzień jak i noc.
Tu znajdziecie galerię zdjęć z wyjazdu www.blogpodrozniczy.com/sycylia

[tentblogger-youtube 4vXc-y_whXE]
Podziękowania za 2013r :) 
Do wyjazdów nigdy by nie doszło gdyby nie ludzie którzy mi zaufali i postanowili przekonać się, że można tanio i ciekawie podróżować. Nie sposób wymienić wszystkich ale są osoby którym jestem winien podziękowania. Pawłowi W. że zawsze w dzień i w noc nas woził nas wszędzie i umożliwiał mi bycie pilotem. Zosi B. za wsparcie językowe w różnych akcjach na Sycylii. Pawłowi Wrz. za ciągłe męczenie o kolejny wyjazd. Sylwii K. i Łukaszowi F. za akcje w kawiarni w Palermo, Mattowi za mobilizacje i ogarnięcie wyjazdu na Węgry i wszystkim pozostałym za uśmiech, nie sprawianie kłopotów i kompromis. Bo to cholernie ważne kiedy jeździ się tak dużą grupą.

…a przed nami Norwegia i Indie :) reszta jest wielką niewiadomą! Czym jeszcze zaskoczy nas 2014?
 Polub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!