Błąd, pomyłka przy odprawie online Ryanair

Tanie latanie bywa stresujące. Martwimy się, o to czy zmieścimy się w bagaż podręczny na tygodniowy wyjazd, czy walizka lub plecak zmieszczą się w limitach. Jadnak nam dziś zdarzyła się inna nietypowa sytuacja. Jak wszystkim wiadomo jednym ze sposobów obniżenia ceny podróży w Ryanair jest zakup biletów osobno, nawet jeśli lecimy we dwoje i więcej.

Przy rezerwacji biletów na Kretę pierwszy bilet kupiliśmy za 255 zł a drugi już za 284zł. Przy rezerwacji łącznej bilety od razu miały cenę 284zł. Dlatego też zakupiliśmy je osobno. Taka rezerwacja ma jednak pewną wadę, nie mając jednej rezerwacji, miejsca w samolocie przydzielane są losowo dla każdego z pasażerów. Oczywiście możemy zdecydować się na dopłatę ok. 50 zł od osoby za każdy lot za wybrane miejsce.

[sociallocker id=8920]

Jednak jest jeszcze jeden sposób żeby siedzieć blisko siebie całkiem za darmo. Wystarczy odprawiać bilety jeden po drugim. Istnieje duża szansa, że jeśli nie obok siebie to będziemy bardzo blisko. Trzeba jednak pamiętać, żeby odprawiać się w różnych przeglądarkach. Jedna np. w Chrome a druga w Firefox. Unikniemy w ten sposób pomieszania rezerwacji, jak nam się zdarzyło. Dane dowodu, daty ważności itp. zassane zostały do drugiej rezerwacji. Procesu niestety nie da się cofnąć, nawet jeśli się nie odprawisz i anulujesz odprawę.

Czat Ryanair

Co możemy zrobić a takiej sytuacji… Najlepiej szybko skontaktować się w linią lotniczą przy pomocy chatu. www.ryanair.com/pl/pytania/czat-na-zywo-z-ryanair/
W podobnych sprawach możemy kontaktować się z czatem. Choć błędy w danych dokumentu nie powinny uniemożliwić nam lotu, bo przecież możemy chcieć o staranniej chwili lecieć jednak na innym dokumencie tożsamości, to dla świętego spokoju lepiej te dane poprawić.

Tym razem w wyniku losowego przydzielania miejsc, siedzimy w następujący sposób 24C i 24F :)
 

[/sociallocker]Polub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!