Bankomaty w Tajlandii
Bankomaty w Tajlandii

Wielokrotnie zastanawiamy się czy na wyjazdy do egzotycznych krajów brać ze sobą gotówkę czy wypłacać pieniądze z lokalnych bankomatów…

Nasz sposób:

 • Gotówki braliśmy niewiele ok. 150 USD na osobę.
 • Opcją którą stosowaliśmy było konto w mBanku z bezpłatnymi wypłatami za granicą + karta Visa Electron ale w tym roku dodatkowo wyposażamy się w kartę MasterCard Debit PayPass tego samego banku, przy której transakcje zagraniczne pozbawione są dodatkowego 2% spreadu jaki jest przy karcie Visa.
 • Bankomatów jest masa, nawet na małych wyspach jak Ko Tao, Ko Phi Phi. Podobno nie ma na Ko Lipe.
 • Nie ma żadnych problemów z wypłatą gotówki, nigdy bankomat nie odmówił wypłaty pieniędzy.
 • Każda wypłata w bankomatach w Tajlandii jest obciążoną dodatkową opłatą  za wypłatę 150 THB (ok. 15 zł) jest jednak jeden bank, który podobno nie pobiera takich opłat AEON BANK. Już w maju sprawdzimy :)

Aktualizacja: Niestety już podczas naszej majowej wyprawy do Tajlandii (maj 2013r) mBank zaczął pobierać bardzo wysokie opłaty za korzystanie z bankomatów za granicą.

Aktualizacja: Bankomatów Aeon Bank jest tak mało że nie trafiliśmy na żaden po drodze.

bezpłatne bankomaty w TajlandiiTu znajdziecie lokalizacje bankomatów www.aeon.co.th

Uważamy, że takie rozwiązanie jest lepsze niż branie całej gotówki i wymiana w kontorze, no chyba że ktoś lubi ryzykować i nosić całą gotówkę ze sobą.

Piszcie w komentarzach jakie są wasze doświadczenia bankomatowo-walutowe w Tajlandii :)

Radosław Molski

Radosław Molski

Pomysłodawca, założyciel at GlobBlog Team
Piszę bloga, wymyślam wyprawy i fotografuje. Nasz „team” tworzy zgrana paczka przyjaciół, każdy wyjazd daje nam kupę radości i niezapomnianych przeżyć. Grupa chętnych do podróżowania pod moją “opieką” się powiększa i ma już blisko dwadzieścia osób.
Radosław Molski

Latest posts by Radosław Molski (see all)

Zobacz podobne wpisyPolub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!
 • ada

  Oo, tego się nie spodziewałam, myślałam że Tajlandia jest mniej rozwinięta cywilizacyjnie.
  Polecam również tą stronkę: http://bylestam.pl/

  Pozdro ;)

 • Janusz

  Niestety bankomaty w Tajladii to jedna wielka porażka.Przy wypłacie 100€ odrazu tracimy 15 € ,5€ to opłata bankomatu 200THB a resztę zabierają przy przeliczeniu na THB który oczywiście jest jak najniższy sie da,jak dla mnie to legalna kradzież.Nic pozostaje opcja brać gotówkę i to najlepsza opcja dla naszego portfela,niestety …..

 • Tomasz Zioło

  Wypłata 1000THB została obciążone dodatkowo 220 THB. Trzeba jeszcze uważać, bo transakcja jest w angielskim do wypłaty, jednak karta nie jest wracana od razu. Pojawia się kolejny ekran ale już tylko po tajsku z różnymi liczbami. Jedna z kwot była identyczna z wypłacaną. Było też 0,00 więc to nacisnąłem i po tym kartę bankomat oddał. Była to informacja o możliwości zrobienia przelewu na rzecz dotacji na jakiś cel społeczny.