Bankomaty w Tajlandii

Bankomaty w Tajlandii

Wielokrotnie zastanawiamy się czy na wyjazdy do egzotycznych krajów brać ze sobą gotówkę czy wypłacać pieniądze z lokalnych bankomatów…

Nasz sposób:

  • Gotówki braliśmy niewiele ok. 150 USD na osobę.
  • Opcją którą stosowaliśmy było konto w mBanku z bezpłatnymi wypłatami za granicą + karta Visa Electron ale w tym roku dodatkowo wyposażamy się w kartę MasterCard Debit PayPass tego samego banku, przy której transakcje zagraniczne pozbawione są dodatkowego 2% spreadu jaki jest przy karcie Visa.
  • Bankomatów jest masa, nawet na małych wyspach jak Ko Tao, Ko Phi Phi. Podobno nie ma na Ko Lipe.
  • Nie ma żadnych problemów z wypłatą gotówki, nigdy bankomat nie odmówił wypłaty pieniędzy.
  • Każda wypłata w bankomatach w Tajlandii jest obciążoną dodatkową opłatą  za wypłatę 150 THB (ok. 15 zł) jest jednak jeden bank, który podobno nie pobiera takich opłat AEON BANK. Już w maju sprawdzimy :)

Aktualizacja: Niestety już podczas naszej majowej wyprawy do Tajlandii (maj 2013r) mBank zaczął pobierać bardzo wysokie opłaty za korzystanie z bankomatów za granicą.

Aktualizacja: Bankomatów Aeon Bank jest tak mało że nie trafiliśmy na żaden po drodze.

bezpłatne bankomaty w TajlandiiTu znajdziecie lokalizacje bankomatów www.aeon.co.th

Uważamy, że takie rozwiązanie jest lepsze niż branie całej gotówki i wymiana w kontorze, no chyba że ktoś lubi ryzykować i nosić całą gotówkę ze sobą.
Piszcie w komentarzach jakie są wasze doświadczenia bankomatowo-walutowe w Tajlandii :)Polub nasz fanpage na Facebooku, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube!