5 miejsc, które musisz zobaczyć będąc w Londynie

Londyn jest jednym z tych miejsc, w których każdy powinien znaleźć się choć raz w życiu. Stolica Wielkiej Brytanii to trzecie co do wielkości miasto w Europie i dlatego turyści opuszczają je z małym niedosytem. Trudno bowiem zwiedzić wszystkie warte odkrycia miejsca, kiedy na poznanie Londynu ma się zaledwie kilka dni. W tym celu warto złapać tanie loty do Londynu i zobaczyć atrakcje będące wizytówką miasta. Jakie?

Big Ben

Big Ben

Prawdopodobnie każdy myśląc o Londynie wyobraża sobie wieżę zegarową Elizabeth Tower, nazwaną tak w 2012 roku na cześć Królowej Elżbiety II. Jest ona częścią Pałacu Westminsterskiego, którego znaczna część spłonęła w pożarze w 1834 roku, lecz została odbudowana niemal od razu, na podstawie zwycięskiego projektu stworzonego przez Charlesa Barry’ego. Dziś neogotycka wieża z zegarem o średnicy wynoszącej 7 metrów, jest jedną z najchętniej fotografowanych atrakcji Londynu. Zdjęcie z Big Benem to absolutny must have z podróży do tego klimatycznego miasta.

 

London Eye

London Eye

Skoro już znajdziecie się przy jednym z najsłynniejszych dzwonów świata, to możecie skorzystać z kolejnej popularnej atrakcji, do której spod parlamentu dojdziecie na piechotę. Mowa o London Eye, czyli ogromnym, liczącym 135 m wysokości diabelskim młynie, z którego można podziwiać panoramę miasta. Godziny otwarcia różnią się w zależności od miesiąca – zwykle czynny jest od 10 – 20:30. Jeśli chcielibyście zapytać o koszt wstępu, to trudno o podanie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od wieku osób chcących skorzystać z atrakcji, liczby uczestników oraz sposobu zakupu biletu (na miejscu czy online). Dla przykładu: Standard Entry to wstęp na konkretną godzinę, z Any Time Flexi wejdziesz w wybranym przez siebie czasie, z kolei Flexi Fast Track uprawnia do szybkiego wstępu o dowolnej porze dnia. Więcej informacji dotyczących godzin otwarcia oraz cen znajdziesz na oficjalnej stronie London Eye. Uwaga: kupując bilet online można zaoszczędzić nawet do 20%!

British Museum

Są osoby, którym na myśl o zwiedzaniu jakiegokolwiek muzeum jeży się włos na głowie. Takie reakcje nie wystąpią jednak w British Museum, będącym jednym z największych na świecie, w którym mieści się ponad 7 milionów eksponatów związanych ze światem antycznym. To właśnie tutaj zobaczycie Kamień z Rosetty, prehistorycznego Człowieka z Lindow czy skarb Sutton Hoo. Ogrom tego muzeum i dobrze przemyślane rozmieszczenie sal, pozwala turystom przenieść się w miejscu i czasie – jesteśmy przekonani, że zrobi ono ogromne wrażenie nawet na największych sceptykach. Eksponaty znajdujące się w British Museum można podziwiać za darmo, każdego dnia od godziny 10 do 17:30, a w piątki do 20:30.

Camden Town

Osoby, które od czasów starożytnych zdecydowanie wolą nowoczesność w najlepszym wydaniu, powinny udać się do Camden Town. To nietypowe, dziwne, kolorowe i szalone miejsce, w którym każdy ze sklepów oferuje odmienny asortyment, dedykowany np. miłośnikom danego stylu muzycznego. Uwielbiasz rocka? Świetnie! Odwiedź więc miejsce z Twoją ulubioną muzyką, w którym ogrom gitar, plakatów i rockowych dodatków zawróci Ci w głowie. A może wolisz elektronikę? Nie ma problemu, znajdzie się tam co najmniej kilka sklepów, w których poczujesz się lepiej niż w domu. Na elewacjach w Camden Town zobaczycie dekoracje, których na próżno szukać gdziekolwiek indziej. Buty, samolot, chiński smok czy gotyckie postaci zdobią ściany budynków i wyglądają naprawdę świetnie!

The Making Of Harry Potter

Są tu jacyś fani Harrego Pottera? A może serię o małym czarodzieju uwielbiają Wasze dzieci? Jeśli tak, to kolejnym obowiązkowym punktem na mapie Londynu jest odwiedzenie studia Warner Bross, w którym przeniesiecie się do świata magii. By się tam znaleźć, musicie dojechać metrem do stacji Warford Junction, skąd specjalny autobus dowiezie Was prosto do celu. A czego możecie spodziewać się na miejscu? Jeśli kiedyś marzyliście, by znaleźć się na ulicy Pokątnej, w gabinecie Dumbledore’a czy komórce pod schodami, a po wszystkim napić się kremowego piwa i zjeść czekoladową żabę, to będziecie mieć okazję! Ceny biletów wynoszą: 35 £ dla osoby dorosłej, 21 £ dla dzieci od 5 roku życia – młodsze mają darmowy wstęp.

Jeśli szukasz tanich hoteli w Londynie sprawdź ofertę hotels.itaka.pl

Londyn jest miastem pełnym skrajności, które zachwyci każdą zwiedzającą je osobę. Jednego dnia można przenieść się w czasie, by kilka godzin później poczuć powiew nowoczesności, a potem znaleźć się w zupełnie odległej, fantastycznej krainie. Jeśli więc nie masz planów na weekend lub chcesz na kilka dni oderwać się od pracy, zobacz przykładowe loty do Londynu w niskiej cenie.